Giriş Yap Üye Ol
{{sepetUrunler.length}}
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

BENİMPROPAM PROPOLİS KREM 100 ML KAMPANYA 2 ALANA 1 BEDAVA / SEPETE 2 ADET ATINIZ

Satıcı: benimpropam

{{anaFiyat}} TL
{{indirimliFiyat}} TL

Mağazaya özel 250 TL ve üzeri ücretsiz kargo

En geç 12 Mayıs tarihinde kargoya verilir
{{ (varyantlar|filter:{pid:flt.id}:true)[0].grup }} Seçiniz
Adet
Kargo ücretleri ;
0-119.99 Tl siparişte =30 TL,
120-199.99 TL siparişte =25 TL
200-249.99 TL siparişte =20 TL
250 TL üzeri ücretsiz kargo

İNFLAMASYON
 Doku hasarına cevap olarak gelişir. Vücudun savunma mekanizmalarından biridir. İnflamasyonu ortaya çıkaran sebepler çok çeşitli olabilir (gözdeki bir yabancı cisim, cilt kesisi, enfeksiyon ya da tedavi amaçlı cerrahi bir girişim gibi). Vücudun bir korunma mekanizması olan inflamasyon bazı durumlarda süresine, şiddetine, ortaya çıktığı dokuya bağlı olarak zararlı ve yıkıcı olabilir.  Nedenleri: 1- Biyolojik nedenler (bakteri, virus, polen, fungus) 2- Kimyasal nedenler (asitler, alkaliler, koroziv maddeler) 3- Fiziksel nedenler (ısı, radyasyon, fiziksel travma)

PatogenezSebebi, şiddeti, süresi, ortaya çıktığı doku ne olursa olsun inflamasyondaki ana mekanizma hep aynıdır. Doku hasarı sonucu inflamasyonu oluşturan medyatörler (aracı maddeler) açığa çıkar ve etkilenen bölgedeki dolaşımın değişmesine neden olurlar. Bu dolaşıma ait değişiklikler; damarların geçirgenliklerinin artması sonucu damar dışındaki dokuya çeşitli proteinlerin, hücrelerin ve sıvının çıkmasıyla karakterizedir.

İnflamasyonun
  bulguları:
- Şişlik (ödem)
- Kızarıklık (rubor)
- Ağrı (dolor)
- Sıcaklık (calor)
- Hareket kısıtlaması (fonksiyon kaybı)

İnflamasyonda rol alan aracı kimyasallar:
Histamin, inflamasyonda kan akımını ve geçirgenliği artırarak rol alır. Ayrıca dokudaki duysal sinir uçlarını da uyararak kaşıntı ve ağrı oluşturabilir. Bradikinin; kininler de histaminlere benzer etki gösterir, fakat etkileri daha geç ortaya çıkar. Histaminin etkisi sona erdikten sonra aynı etkiyi kininler sürdürür. Serotonin ağrı oluşumunda rol alır.

Prostaglandinler vücutta yaygın olarak bulunurlar ve bir çok sistemde çeşitli etkileri vardır. PGE2 vazodilatasyon yaparak kan basıncını düşürürken PGF2 vazokonstriksiyon etkisi ile kan basıncını artırır. PGE2 ile PGF2 oranı kan basıncı değişiminde etkilidir. Ağrı oluşturucu etkileri çok güçlü olmayan prostaglandinler ağrı reseptörlerinin histamin ve bradikinine karşı hassasiyetlerini arttırarak ağrı oluşumunda önemli rol oynarlar. İnflamasyon vücudun, travmaya karşı lokalize, koruyucu cevabıdır. Ancak herhangi bir nedenle inflamasyon mekanizmalarında bir aksama olursa, ya da mekanizmalar etken ajana karşı yetersiz kalırsa, bir korunma mekanizması olarak ortaya çıkan inflamasyon vücuda zararlı hale dönüşebilir.

AĞRI Ağrı, vücudun belli bir bölgesinden kaynaklanan,doku harabiyetine bağlı olan veya olmayan, kişinin geçmişteki deneyimleriyle ilgili, hoş olmayan emosyonel bir durumdur ve subjektiftir. Ağrının yeri, şekli, süresi ve şiddeti hastalıkların tanısında yardımcı bir bulgu olabilir.

Patogenez
: Ağrı oluşturan uyarılar deri ve iç organlarda bulunan reseptörlerce algılanarak merkezi sinir sistemine iletilir. Normalde dış veya iç uyarılar omuriliğe ve oradan da beyne geçer ve ilgili duyu beyinde şekillendirilir (dokunulan cismin sıcaklığı, şekli, sertliği gibi). Eğer uyarı bir tahribata yol açabilecek derecede şiddetliyse (örneğin çok sıcak, kesici yada sivri bir cisim) ağrı reseptörleri de harekete geçer ve ağrı oluşur. Ağrı oluşturan uyarılar mekanik (kesilme, yırtılma, bası gibi), termal (ısı ile ilgili) ya da kimyasal (asit, baz gibi) olabilir. Bu uyarılar sonucu vücutta çeşitli kimyasal maddeler (histaminbradikinin ve prostaglandinler gibi) salınır. Bu maddelerden prostaglandinler ağrı reseptörlerini; histamin, bradikinin gibi mediyatörlere karşı hassaslaştırarak ağrı oluşumunu sağlarlar.

Aynısafa Çiçeği Antiseptik özelliği vardır. Doku ve damar büzücü etkisi vardır. Yara iyileştiricidir. Deride enfeksiyon ya da travma ile meydana gelen yara, bere ve eziklerin iyileştirilmesinde etkili olur. Küçük yanıklar ve sıcak suyla haşlanma durumlarında ilkyardım aracı olarak işlev yapar. Akne tedavisinde kullanılır. Enflamasyonu azaltmaya yardımcı olmak üzere kullanılır.

Ekinezya
 Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı direnci artırır. Üst solunum yolları enfeksiyonlarını tedavi eder. Romatizma ve artrit vakalarında uygulanan tedaviye destek verir. Böcek ısırıkları, irinli yara, sedef, akne (sivilce) ve egzema gibi cilt rahatsızlıklarında fayda sağlar. Antiinflamatuar etkisi vardır. Artrit ve lenfatik şişkinlik (Lenfödem) durumlarında faydalı olabilir. Uygulanan kanser tedavilerinde hastanın bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve yaşam standardının yükseltilmesi için kullanılabilir.

Üzerinde bir çok araştırma yapılmış özellikle immün Üzerinde bir çok araştırma yapılmış özellikle immün sistemi desteklemeyle ün salmış bir bitkidir. Beyaz kan hücrelerinin üretimini teşvik ederek immün sistemi destekler. Güçlü antibakteriyel ve anti viral özelliklere sahiptir. Antiinflamatuar etkisi vardır. Egzama, çıbanlar, kesikler, yanıklar ,sedef, sivilce,yaralar, ülser, kurdeşen, soğuk algınlığı ve hafif enfeksiyonlarda çok başarılıdır. Cilt yara ve ülserlerinin iyileşmesinde faydalıdır.

Oğul otu Yatıştırıcıdır; endişe ve depresyonla oluşan gerginlikleri giderir. Gaz söktürücüdür. Sindirimi kolaylaştırır, sindirim sistemindeki spazmları yok eder. Kalp ve kan dolaşımı sistemi üzerinde etkisi vardır. Tansiyonu düşürür.

Centella asiatica Üzerinde yapılan modern çalışmalarda üç ana etken madde içerdiği bulunmuştur. Bunların başında, bir triperten glikozid bileşiği olan ve antibiyotik olarak sınıflandırılan asiaticoside gelir. Bu özelliği ile yaraların iyileşmesine yardım eder. İkinci en önemli madde bir saponin glikozid bileşiği olan brahminoside' dir. Bu maddeler doğal olarak diuretik (idrar arttırıcı) ve hafif yatıştırıcı etkiye sahiptir. Son olarak içerdiği önemli madde ise kuvvetli bir antiinflamatuar (iltihap giderici) etkiye sahip bir glikozid olan madecassoside' dir. Varisli hastalarda çeşitli düzeylerde düzeltmeler sağladığı bulunmuştur. Özellikle bacaklardaki kan akımını arttırmaktadır. Bu amaçla varis, selülit gibi sorunlara karşı koruyucu olarak ve bacaklardaki yetersiz kan akımını arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Doku gelişiminin çeşitli aşamalarını da olumlu yönde etkilemektedir. Bunlar arasında; yara veya ülserlerden sonra cilt veya derinin yenilenme işlemi olan keratinizasyon, dokuların onarılmasında ilk basamak olan kollajen sentezi, saç ve tırnak gelişimi ile kıkırdak onarımının desteklenmesi sayılabilir. Ayrıca, ikinci ve üçüncü derece yanıklarda da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Araştırmalarda iyileşme süresinin ve yara izi diyebileceğimiz doku oluşumunun azaldığı gösterilmiştir.

Hamamelis Amerika'da deri sorunları, eklem iltihaplanması, dizanteri, doğum sonrası kanama, kalp sorunları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Damarlarda vazokonstriksiyon yapar.  Zengin tanen içeriğine bağlı olarak deride proteinlerin sıkılaşmasını sağlayarak derinin inflamasyona karşı daha dirençli olmasını sağlar. Ciltteki yaraların iyileşmesine yardım eder ve hasar görmüş damarların onarımına destek olur. Bu nedenle Hamamelis, hem çeşitli cilt sorunlarında hem de varis, hemoroid, ekimoz kist ve tümörlere karşı faydalıdır.

Papatya 
Yatıştırıcı, tonik ya da antiseptik olarak kullanılır. Romatizma ağrılarına karşı kullanılabilir. İştah artırıcı, mide ve bağırsak gazları ile safrayı söktürücü, idrarı artırıcıdır. Yaraları iyileştirici olarak yaralara dıştan kompres olarak uygulanır.

Ihlamur Sinir sistemindeki gerginlikleri azaltır. Rahatlatıcı, yatıştırıcı ve uyku vericidir. Terleticidir. İdrar söktürücüdür. Bedeni güçlendirici toniktir.

Zeytin Yaprağı 
Zeytin yaprağı, oleuropein asit adlı sayısız virüse, bakteri ve mantara karşı etkin mikrop kırıcı bir madde içerir. Virüsleri yok etmeğe iki şekilde yardım eder. Birincisi virüsün çoğalma  yeteneğine müdahale ederek virüsün yayılmasını önler. İkincisi ise immün sistemini daha fazla hastalıkla savaşan hücre üretmesi için destekler. Zeytin yaprağı ekstresi antibiyotiklerle tedavi edilemeyen bazı nezle ve gripler için son derece faydalı bir bitkisel kaynaktır. Zeytin yağı gibi yaprak ekstresi de iyi bir kalp dostudur. Tansiyonu ve kan kolestrolünün yüksek düzeylerini düşürmektedir.

Aloe Vera Vücudumuz için gerekli olan 22 amino asitten 20 tanesi aloe vera'da bulunmaktadır. Bu aminoasitlerden 7 si, vücudun üretemediği,diyet yolu ile temin edilen 8 adet aminoasit grubundandır. Antibakteriyel, aneljezik, antifungal, antiviral özellikleri vardır. İçeriğindeki saponisler bakteri, mikrop, mantar ve pamukçuğa karşı kuvvetli bir antiseptiktir.   Bağışıklık sistemini güçlendirir, beyaz kan hücrelerini uyararak bağışıklık sistemini düzenler. İnflamasyonu önleyici etken maddeler bulundurur. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve kanı sulandırıcı etkileri vardır. Antikanser aktivitesi vardır. Sedef  hastalığının tedavisinde kullanılabilir. Her türlü sıcak, soğuk ve radyasyon yanıkları ve iltihaplı yaralarda hücreleri hızlı bir şekilde iyileştirir, ağrıları azaltır, şişkinliği giderir, kaliteli bir doku oluşmasını sağlar.

Kekik Yağı:  
Bronşit,nezle,grip,solunum yolu rahatsızlıklarına ve dişeti iltihaplarına iyi gelir. Kolestrol dengeleyici, safra arttırıcı, kurt düşürücü ve aşırı kilolanmaya karşı yağ eritici olarak kullanılır. Boğmaca, şeker hastalığı, mide krampları, damar tıkanıklığı, romatizmal hastalıklarda kullanılır. Yara ve yanıkları tedavi eder. Alyuvar oluşumunu arttırır.Yüksek tansiyonu dengeler. Antiseptik özelliği vardır.

Nane Yağı: Anti bakteriyel ve antiseptik özelliğe sahiptir. Lokal anestezik özelliğinden dolayı, tüm ağrılı durumlarda kullanılabilir. Migren ve baş ağrısında olumlu sonuç vermektedir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında vazgeçilmez bir üründür. Soğuk algınlığı, grip ve nezlede kullanılmaktadır. Diş ve diş eti rahatsızlıkları ile ağız kokusunu gidermede kullanılır. Gaz söktürücüdür. Mide bulantısını önler. Adet ağrılarını dindirir. Adale ve kasları gevşetir. Kaşıntıyı önler. Sinirleri yatıştırıcı özelliğinden dolayı, yorgunluk ve halsizlikte kullanılır. Kas gevşetici ve nefes açıcı özelliği ile, genellikle sporcular tarafından tercih edilmektedir. Solunum yolları tıkanıklığında, buğu ile uygulanabilme özelliğine sahiptir. Mantar üremesini önler (antimikotiktir).

Okaliptüs Yağı:  
Solunum yolu rahatsızlıklarında, astım, bronşit, nezle ve soğuk algınlığında kullanılır. Kabızlık, öksürük, şeker hastalığı, romatizma, selülit, sindirim sistemi sorunları, dişeti ve ağız içi rahatsızlıklarında etkilidir. Mikrop öldürücü ve kas gevşeticidir.

Bağışıklık sistemini destekler. Bazı tür kanserleri önlemeye yardımcı olur. Kanserli hücrelerin büyümesini engeller. Antiinflamatuar özelliği vardır. Ağrı, ateş ve inflamasyona neden olabilen prostaglandinleri üreten enzimleri bloke eder. Makrofajları aktive eder. Antioksidan özelliklere sahiptir. Serbest radikalleri nötralize eder. Antioksidan ve antimikrobiyal özelliklerinden dolayı Propolis ve propolisli ürünlerin kontaminasyon ve kısa raf ömürlülüğü gibi problemleri olmamaktadır. Topikal amaçlı kullanılan propolis krem, yara, yanık, dekübitis ülserleri, ağrılı ve enflamasyonlu durumlarda tercih edilir.

OrtimiciN  İçeriğindeki zengin bitki ekstreleri ve yağları ile ideal bir karışım sunan OrtimiciN‘in ağrı ve enflamasyonu giderici etkisi vardır. Özellikle baş, boyun, bel tutulmaları, eklem ve kas ağrıları konusunda tutulma ve ağrıların giderilmesinde etkili ve yardımcıdır. Analjezik, anestezik ve antiinflamatuar etkiye sahiptir. Propolis, antiinflamatuar ve analjezik etkisini prostaglandin oluşum aşamasında 3 farklı aşama üzerine etki ederek gösterir:
- Araşidonik asit oluşumunu engeller
- Lipooksijenaz oluşumunu engeller
- Siklooksijenaz oluşumunu engeller

Aloe Veraantienflamatuar ve analjezik etkisini prostaglandin oluşum aşamasında 2 farklı aşama üzerine etki ederek gösterir:
- Siklooksijenaz oluşumunu engeller
- Lipooksijenaz oluşumunu engeller
Yapılan bir çalışmada aloe vera’nın lipooksijenaz enzimini % 84 siklooksijenaz 2 enzimini ise  % 73 oranında inhibe ettiği gösterilmiştir.

www.asyadangeliyor.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .asyadangeliyor.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

benimpropam

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor